Zastosowanie

Nadrzędnym celem każdej modernizacji jest uzyskanie oszczędności eksploatacyjnych. W przypadku oświetlenia, modernizacja wiąże się z wymianą źródeł światła na energooszczędne (z reguły LED) oraz z pozyskiwaniem dalszych oszczędności, np. dzięki korzystaniu z systemu sterowania oświetleniem.

LightOMS to całościowe rozwiązanie modernizacyjne, które obejmuje: nowoczesne lampy LED, bezprzewodowe urządzenia sterujące (kontroler E2D Bridge i koncentrator E2D Gateway) oraz sterowanie on-line oświetleniem  poprzez system  GlobeOMS.

Rozwiązania w ramach LightOMS dedykowane są jednostkom samorządu terytorialnego, developerom, spółdzielniom, wspólnotom i ich zarządcom. Poza oświetleniem ulicznym, znajduje zastosowanie w przestrzeniach wspólnych osiedli, parkach, placach miejskich i parkingach czy obiektach przemysłowych.

Korzyści

Zdalne sterowanie.
Kontrola zużycia energii.
Szybkie reagowanie na awarie.
Optymalizacja procesów utrzymania sieci.
Zarządzanie i monitoring.
Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.
Lepsze oddawanie barw, lepszy zapis z monitoringów.
Regulowanie natężenia oświetlenia, np. w zależności od pogody.
Reagowanie na niekorzystne warunki pogodowe, ograniczające widoczność.
Podniesienie atrakcyjności miasta - miasto przyjazne mieszkańcom i turystom.

Inteligentne multirozwiązania

GlobeOMS to z jednej strony możliwość zdalnego sterowania, np. oświetleniem ulicznym, w ramach rozwiązań generowanych przez funkcjonalność LightOMS. Z drugiej, nowoczesny system nadzoru i zarządzania dystrybucją oraz zużyciem mediów takich jak ciepło czy woda, umożliwiający aktywną obsługę̨ ich infrastruktury technicznej. Co więcej, GlobeOMS stwarza możliwość integracji innych systemów pomiarowych i czujników. Każde powyższe zastosowanie wpisuje się w koncepcję inteligentnego zarządzania infrastrukturą miejską bądź gminną. W zakresie inteligentnego opomiarowania, platforma dostarcza narzędzi, które umożliwią dialog między odbiorcą i dostawcą danego rodzaju energii. Pozytywnie wpływa na racjonalizację korzystania z zasobów oraz minimalizowanie strat / generowanie dodatkowych oszczędności.

Struktura rozwiązania

Bezprzewodowy system firmy Virtual Extension – VEmesh™ IoT Extension to DALI, w skrócie E2D (Ethernet-to-DALI) to profesjonalne rozwiązanie umożliwiające sterowanie oprawami DALI z poziomu systemu w chmurze.

Moduł Bridge to element mocowany do opraw typu DALI, łączący się z bezprzewodową siecią meshową. Jeden moduł może obsługiwać kilka opraw (kilka opraw na jednym słupie).

Brama VEmesh automatycznie tworzy sieć łączącą wszystkie elementy Bridge oraz umożliwia komunikację z systemem serwerowym GlobeOMS usuwając ograniczenia protokołu DALI maksymalnej ilości sterowanych lamp.

System GlobeOMS umożliwia intuicyjne sterowanie oświetleniem z poziomu przeglądarki internetowej dostępnej na Twoim komputerze lub Smartphonie!

Komponenty

VEMESH E2D BRIDGE

Kontroler E2D Bridge

Kontroler E2D Bridge to element bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem oparty na niezawodnym protokole komunikacyjnym VEmesh opracowanym przez firmę Virtual Extension. Umożliwia bezprzewodowe połączenie i sterowanie do 16.000 opraw i sensorów DALI. Idealnie nadaje się do sterowania oświetleniem ulicznym, oświetleniem parkingów oraz oświetleniem obiektów przemysłowych. Kontroler E2D Bridge wyposażony jest w interfejs DALI, przy pomocy którego można połączyć do systemu do 4 elementów DALI (oprawy, czujki) bez konieczności stosowania dodatkowego zasilacza DALI. Układy kontrolerów E2D Bridge wraz podłączonymi oprawami i czujkami tworzą węzły sieci bezprzewodowej sieci E2D Network zarządzanej przez koncentrator E2D Gateway.

  • Bezprzewodowy VEmesh 868MHz
  • Kompatybilność z DALI
  • Zasilany 220V
  • Wymiary 149.5mm x 40mm x 28.1mm (5.89 “x 1.57” x 1.1 “).
VEmesh E2D Gateway

Koncentrator E2D Gateway

Koncentrator E2D Gateway to główny element bezprzewodowego systemu sterowania oświetleniem oparty na niezawodnym protokole komunikacyjnym VEmesh opracowanym przez firmę Virtual Extension. Umożliwia bezprzewodowe połączenie i sterowanie do 16.000 opraw i sensorów DALI. Idealnie nadaje się do sterowania oświetleniem ulicznym, oświetleniem parkingów oraz oświetleniem obiektów przemysłowych. Koncentrator E2D Gateway tworzy sieć E2D Network, do której łączą się węzły stworzone przez kontrolery E2D Bridge wraz z podłączonymi oprawami i sensorami DALI.

  • Bezprzewodowa sieć VEmesh 868MHz
  • Funkcje API dla integratorów
  • Obudowy na szynę DIN lub “stand alone”
  • Zasilanie 5VDC lub 230V AC (wersja DIN).

ZAINTERESOWAŁA CIĘ OFERTA? MASZ PYTANIA?